Expert radzi ...

 
  • Dbaj o opony

O opony należy dbać przez cały rok, ale sprawa staje się krytyczna, gdy na dworze robi się gorąco. Długie podróże, ciężkie bagaże, wysokie prędkości i wyższa temperatura to dodatkowe obciążenie dla opon. Tymczasem to właśnie opony są jedynymi punktami styku między samochodem a nawierzchnią i to od nich w dużym stopniu zależy zachowanie pojazdu. Zwłaszcza w trudnych warunkach.

Sprawdzaj regularnie stan opon, by upewnić się, że nie ma na nich żadnych zauważalnych znaków zniszczenia lub zużycia.Sprawdź, czy masz odpowiednie ciśnienie w oponach. Rób to często, zwłaszcza przed długimi podróżami. Ciśnienie należy mierzyć kiedy opony są zimne. Nigdy nie przeciążaj auta. Samochód i opony mają limity obciążenia (podane w instrukcji obsługi).

Upewnij się, że bieżnik twoich opon jest wystarczająco głęboki. Nowoczesne opony mają wbudowany jednolity pas gumy, który określa ich stan zużycia.Głębokość bieżnika można również sprawdzić wkładając w rowek odwróconą monetę dwugroszową. Jeśli cała korona orła jest widoczna, należy wymienić oponę.

Jeżeli opona zużywa się nierównomiernie, zgłoś się do serwisu. Być może korekty wymaga geometria lub zużyły się amortyzatory. Upewnij się też, czy koła są odpowiednio wyważone.

 

 
picture
     

www.Baguma.pl

Zobacz koniecznie

Kontakt

Baguma Junior
ul. Poznańska 94, 62-800 Kalisz.

baguma@baguma.pl
tel. 062 766 40 89
fax 062 767 73 30