Expert radzi ...

 
  • Uważaj na wysoką temperaturę

 Upały i oślepiające słońce mogą być bardzo niebezpieczne. Widoczność jest gorsza, a temperatura sprawia, że człowiek szybciej się męczy. Poza tym w upalne dni temperatura wewnątrz samochodu może raptownie wzrosnąć. Warto pamiętać o kilku prostych zasadach zapewniających bezpieczeństwo w wysokich temperaturach:

Nigdy nie ruszaj w drogę bez ciemnych okularów. Zawsze miej w samochodzie zapas wody do picia. Pij regularnie i dużo.Nigdy nie pozostawiaj dzieci, ani zwierząt bez opieki w samochodzie, nawet jeśli masz otwarte okna. Wychodząc z samochodu upewnij się, że nie zostawiasz w nim śpiących dzieci. Wkładając dziecko do fotelika sprawdź, że jego powierzchnia oraz pasy i klamry nie są za gorące.

Używaj cienkiego kocyka lub osłon na szyby, żeby utrzymywać w cieniu siedzenie samochodu. Należy zadbać, by układ chłodniczy był sprawny, a płyn chłodniczy uzupełniony. Poziom płynu chłodniczego trzeba regularnie sprawdzać. Jeśli silnik się przegrzeje, nigdy nie otwieraj wlewu płynu chłodniczego, dopóki samochód nie ostygnie. Stan układu chłodniczego powinien sprawdzić mechanik.

 

 
picture
     

www.Baguma.pl

Zobacz koniecznie

Kontakt

Baguma Junior
ul. Poznańska 94, 62-800 Kalisz.

baguma@baguma.pl
tel. 062 766 40 89
fax 062 767 73 30